Lahe maa kool – õppimine looduse ning kultuuripärandi kaudu

Kolga Kooli projekti “Lahe maa kool – õppimine looduse ning kultuuripärandi kaudu” toetab Erasmus+ programm.

Projekti periood:   01.08.2024 – 31.01.2026 (18 kuud)
Rahastus:                20 206 eurot Erasmus+ programmist
Tegevused:              haridustöötajate õpiränded (kursused/koolitused) neljas sihtriigis (Portugal, Hispaania, Kreeka ja Iirimaa)

Projektis osaleb 8 õpetajat ning koolitused, kus õpetajad osalevad, keskenduvad kahele aspektile:

• õpetamine läbi looduskeskkonna või kultuuripärandi, kaasatakse kogukondi ja erinevaid partnereid;
  • uuenduslikud õpetamismeetodid, mis väärtustavad koostöist õppimist ning võimaldavad õppijatel olla õppeprotsessis aktiivsed.

Projekti eesmärkideks on:

• Looduskeskkonna ja kultuuripärandiga seotud õpe on teadlikult ning sihipäraselt integreeritud kooli õppetöö kõikidel tasanditel.
  • Õpetajate koostöös on loodud vähemalt kolme õppeaine lõiminguna 4 õpistsenaariumi, kus on kesksel kohal looduse ja kultuuripärandi kaudu õppimine, samuti koostöö.
  • Õpetajate koostöö toimub erinevatel tasanditel.